motto:

Kdyby každý z nás udělal jenom o něco málo víc než musí, byl by náš svět mnohem lepší a krásnější

Podporujeme, spolupracujeme, Anzgažujeme se

Cíle projektů AGEUM a způsoby jejich realizace :


Rozvoj regionální kultury

Prostřednictvím podpory a propagace uměleckých aktivit občanů (např. Rockový Helfštýn)

 

Propagace města a kraje

prostřednictvím projektů přesahujících náš region (např. Cena Ď, Rockový Helfštýn, česko-slovenský klub, soutěž Textparáda...)

 

Rozšíření nabídky kulturních a společenských akcí

pro občany přerovského regionu všech věkových kategorií (např. Pohodové večery při svíčkých, Rockování, muzikál Ječmínek,...)

 

Podpora aktivit uměleckých sdružení

, které se snaží o uchování kulturních tradic a folklóru (např. muzikál Ječmínek, podpora folklórního festivalu v Přerově,...)

 

Podpora a pomoc mladým umělcům

především muzikantům (zvukové a nahrávací studio objevuje nové talenty, umožňuje exkurze do studia, sponzorské nahrávky dětí, sponzorský zvuk pro Atlas Bios – muzikál, sponzorský zvuk soutěže Kostelecký slavíček, účast v porotě pěvecké soutěže v Atlas Bios nebo Zámecký klíč...)

Pozvoj dobrých česko-slovenských vztahů

(pořady s názvem Česko-slovenské doteky, impuls pro založení občanského sdružení AGEUM CS, jehož cílem je sdružovat přátele Slovenska a podporovat rozvoj dobrých čs. vztahů. Navázána dobrá spolupráce s CS klubem Praha a prezidentem Světové organizace Slováků žijících v zahraničí – POHODA5 vystoupila v divadle Viola v Praze na oslavách 10. výročí založení Česko-slovenské scény, v Nosticově paláci v Praze na vyhodnocení soutěže Kollárova poviedka, na akci Terra Interculturalis, články v časopisu Slovenské dotyky,Česko- slovenské souznění – akce při příležitosti Měsíce česko- slovenské kulturní vzájmenosti...V plánu zůstává prohloubit spolupráci s dalšími městy a kluby v ČR i zahraničí, navázat spolupráci s Rádiem pro české a slovenské občany v Chicago – propagace regionu, Vatikánu, Čro, Haná, Rubi atd.)

  • Dlouhodobě podporujeme kulturní, a společenské aktivity v našem regionu více zde: 8.1.
  • Podporujeme Cenu Ď v Olomouckém kraji (www.cena-d.cz)
  • Spolupracujeme s odbornými školami v autoopravárenství a dalšími partnery, podpořili jsme soutěže mladých autoopravářů
  • Pořádáme pravidelná setkání autodiagnostiků z ČR i SR pod názvem Den autodiagnostiky v Přerově, kde představujeme i hudební sdružení z Přerova (např. Codex, Bústr, Šediváci, Arrhythmia, Primáš, Pohoda5, DUB,...)
  • Naše firma je členem Svazu autoopravářů ČR (SAČR)
  • Ing. Irena Kanovská je členkou Školské rady SPŠ Kouřílka v Přerově, členkou správní rady Nadačního fondu Přerov – Cuijk, členkou správní rady SAČR
Nadcházející akce
Česko-slovenské doteky 6 Hudební večer Česko-slovenské doteky č. 6 na nádvoří přerovského zámku dne 31.8.2014 od 19. hodiny. Písničky Ireny Kanovské s kapelou POHODA5 a jejích hostů z Čech, Moravy a Slovenska: Dušan Malota – slovenský šansoniér, písničkář, spisovatel, hudební kritik, dramaturg a bavič žijící v Praze, Eliška Otáhalová – mladá začínající talentovaná zpěvačka z Přerova a Linda Doczy – mladá talentovaná zpěvačka z Nitry, vnučka významného slovenského herce Jozefa Doczyho
10. výročí kapely POHODA5 Hudební večer k 10. výročí kapely POHODA5 a křest výběrového CD Ireny Kanovské – prosinec 2014
2014 Kulturní akce
Rockový Helfštýn 5 Jubilení 5. ročník se konal 7.6.2014 na hradě Helfštýn. Symbolickou hlavní hvězdou festivalu se stala kapela Horkýže Slíže, která zahajovala i první ročník. Tentokrát na akci vystoupilo 8 kapel. Pátý ročník ohodnotili pořadatelé, účinkující i diváci jako historicky nejúspěšnější a nejpohodovější ze všech ročníků.
Věra Š pinarová ve studiu Začátkem roku přivítalo studio AGEUM paní Věru Špinarovou, která zde nazpívala nádhernou píseň k novému českému filmu. Bylo to velmi zajímavé setkání s jednou z nejvýznamnějších osobností české hudební scény a také skvělá zkušenost pro studio AGEUM.
2013 Kulturní akce
Pohodové setkání členů ČS Klubu Pohodové setkání členů ČS Klubu v Přerově se konal 5.2.2013 v prostorách školícího střediska firmy MOTOR expert. Hlavním tématem byly fotografie, promítání fotek členů klubu na téma „Zasmějme se, zahřejme se". Pohoda5 představila nové písničky z připravovaného alba Pošepky.
slavnostní vyhlášení Ceny „Ď" Den naděje, dobrých skutků a vděčnosti spojený se slavnostním vyhlášením Ceny „Ď" Olomouckého kraje se konal 21. března 2013 (čtvrtek) od 15. hodiny na náměstí TGM v Přerově. V kulturním programu vystoupilo mnoho účinkujících – Lucie Vaškových, E-One, děti z DDM Atlas Bios, kapela Bústr, Śediváci, Pohoda5. Kvůli velmi chladnému počasí pak zahrála cimbálová muzika Primáš vítězovi Ceny Ď v salónku MD a kapela Forum již nevystoupila. U předání Ceny Ď byl její pořadatel Richard Langer, jako i pozvaní hosté z řad nominujících i nominovaných osobností či institucí, jakož i členky největšího a ryze ženského hodnotícího kolegia Ceny Ď v Olomouckém kraji. Děkovací placky se symbolickým Ď ponesou nadále myšlenku vděčnosti a vzájemné lidské pomoci a spolupatřičnosti
Rockový Helfštýn 4 4. ročník festivalu na Helfštýně se konal 15.6.2013, vystoupení kapely Vypsaná Fixa a Doga a dalších 11, především regionálních, hudebních souborů
Česko Slovenské doteky 5 Česko-slovenské doteky, 5. ročník – koncert na nádvoří přerovského zámku, vystoupení skupiny POHODA5 a Arrhythmia, se konal 1.9.2013 od 19. hodiny. Příjemný hudební večer s promítáním fotek přerovské fotografky Zlaty Hanzlíkové
Víkend česko-slovenskej kultúrnej vzájomnosti Projekt Víkend česko-slovenskej kultúrnej vzájomnosti - Česko-slovenské souznění – 1. ročník, výstava fotografií z činnosti česko-slovenských klubů ve světě, v České republice a čs. klubu AGEUM CS v Přerově v galerii Pasáž se konala od 22.10.2013 do konce listopadu, Týden slovenské kuchyně ve vybraných restauracích v Přerově, natočení 6. autorského CD Ireny Kanovské a kapely POHODA5 s názvem Pošepky a slavnostní večer Souznění v Klubu Teplo v Přerově spojený se křtem CD. Večer se konal 26.10.2013 od 19. hodiny a již tradičně byl obohacen vědomostní soutěží na česko-slovenské téma.
Pohodový večer při svíčkách Pohodový večer při svíčkách s podtitulem Česko-slovenský taneční retro večer s DJ Lukášem Kobzou z Rádia Haná si účastníci mohli dopřát 30.11.2013 na Klubu Teplo.
Den autodiagnostiky 2014 Pravidelné, již 6. setkání autodiagnostiků s názvem Den autodiagnostiky 2014 se konalo 6.12.2013 od 8:00 do 24:00 hod. v hotelu FIT v Přerově. Ve večerním programu vyprávěl účastníkům své cestovatelské zážitky po Patagonii Pavel Kadlíček a k dobré zábavě přispěla také jeho kapela DUB music. Je potěšitelné, že autodiagnostická branže v ČR vnímá kulturní příspěvky z Přerova velmi pozitivně.
2012 Kulturní akce
8. Pohodový večer při svíčkách Dne 6. dubna 2012 Hotel FIT
– V pořadí již 8. pohodový večer při svíčkách s hudební skupinou POHODA5 a jejími hosty, se slavnostním vyhlášením Ceny „Ď" Olomouckého kraje (2. ročník krajského předkola, celkově 12. ročník - finále bylo opět v Národním divadle v Praze v červnu 2012). Na tuto kulturní akci byli pozvaní členové hodnotícího kolegia, nominované firmy a osobnosti a také osoby a instituce, kteří své mecenáše, dobrodince a sponzory nominovali.
rockový Helfštýn 3 Dne 16. června 2012 hrad HELFŠTÝN, 3. ročník útulného rodinného hudebního festivalu pro všechny věkové kategorie návštěvníků v magickém prostředí středověkého hradu. Základ programu na dvou scénách – akustické a rockové - tvořila vystoupení regionálních hudebních skupin (Bústr, Pohoda5, Spocená uklízečka, Tchoři, DUB music, Arrhythmia - violoncellové kvarteto z Přerova, Bumbrlíci z Pomerančové zahrady,...), přičemž vystoupily i velmi kvalitní amatérské skupiny z jiných regionů. Na Helfštýně se neklade důraz na obal, ale především na obsah. Helfštýn je také festival tolerance, lidské, generační i hudební, na což jsme zaznamenali množství pozitivních ohlasů. Tradicí zůstala také účast oblíbené profesionální kapely. Helfštýn nabídl slovenského zlatého slavíka, kapelu DESMOD, populární metalovou kapelu DYMYTRY z Prahy a na akustické scéně první slovenskou superstar, vynikající šansoniérku Katarínu Koščovou, která t.č. spolupracuje na projektu Český kalendář s Michalem Horáčkem, Vojtou Dykem, koncertní turné se skupinou Nerez / Neřež atd.
Česko Slovenské doteky 4 Dne 25.srpna 2012 – Nádvoří přerovského zámku večer česko-slovenských doteků – 4. ročník koncertů kapely POHODA5 a jejich hostů na nádvoří přerovského zámku. Jako hosté vystoupili Dušan Malota, tajemník Slovenského literárního klubu v Praze, dramaturg, spisovatel, skladatel a textař, na přerovském zámku v mimořádné roli interpreta krásných francouzských šansonů. S rolí dalšího vzácného hosta večera pan Jaroslav Wykrent. Hudební skladatel Zdeněk Barták se omluvil z pracovních důvodů.
Pohodový večer při svíčkách Dne 23. listopadu 2012 – Klub TEPLO Přerov
pohodový večer při svíčkách s hudební skupinou POHODA5 a jejími hosty. Společenský, stylově laděný Retro taneční večer pro všechny věkové kategorie hostů. Společná společenská zábava, soutěže, tanec.
5. ročník Dne autodiagnostiky Dne 7. prosince 2012 – hotel FIT
V pořadí již 5. ročník Dne autodiagnostiky, mezinárodního setkání autodiagnostiků, pracovníků emisních stanic, prodejců dílů a garážové techniky, zástupců institucí, profesních sdružení z ČR a SR, s bohatým odborným a v neoficiální části také s bohatým kulturním programem. Kulturní program byl zajištěn z kvalitních domácích zdrojů a nejvýznamnějším zástupcům autobranže představil cimbálovou muziku Okybača.
2011 Kulturní akce
Pohodový večer při svíčkách KLUB TEPLO Přerov se uskutečnil další pohodový večer při svíčkách s hudební skupinou POHODA5 a jejími hosty. Historicky první přerovský akustický koncert Pohody, první talkshow Ireny Kanovské na téma „Někdo to rád dlouhé" (jako hosté vystoupili Pavel Kadlíček, muzikant, textař, skladatel, frontman kapely DUB a sportovec, který projel sám na kole Kanadu – více než 10000 km, pan primátor města Přerova – výročí 755 let, multitématický večer, např. také večer česko-slovenských doteků – položení základů občanského sdružení AGEUM CS s návštěvou hostů ze Slovensko-českého klubu Praha a předsedy Světové organizace Slováků žijících v zahraničí Vladimíra Skalského, hostem byl také Richard Langer, moderátor a držitel rekordu 40-hodinové talkshow, producent vyhlašování Cen „Ď", což je ocenění největším mecenášům a dobrodincům charity, kultury, ZOO, divadel, nemocnic atd., momentálně úspěšný moderátor televize Šlágr
Vrchol programu: Slavnostní vyhlášení Cen „Ď" v Olomouckém kraji (historicky první krajské předkolo bylo v Olomouckém kraji, celkově již 11. ročník, jehož finále se uskutečnilo v Národním divadle v Praze v červnu 2011. Generální regionální partner Ceny Ď: MOTOR expert s.r.o., večer pod záštitou primátora města Přerova
Rockový Helfštýn 2 akce Rockový Helfštýn – 2. ročník rodinného rockového festivalu na hradě Helfštýn s podtitulem „trochu jiný festival". Základ programu tvořilo vystoupení regionálních hudebních skupin a dva populární hosté – Street 69 a kapela Kryštof. V kontextu podtitulu vznikla na horním nádvoří 2. stage – akustická, pohodová, klidová, na které zahrály kapely dalších žánrů – folk, cimbálovka, šanson atd., která se setkala s velice pozitivním ohlasem. Celkově na 2. ročníku vystoupilo 15 hudebních těles.
Repríza muzikálu Ječmínek Dne 3. září 2011 se uskutečnila další repríza muzikálu Ječmínek – příběh o naději na základě pozvání města Chropyně jako vyvrcholení oslav 750 let
Československé Doteky 3 Dne 4. září 2011 od 19:00 hod. - se uskutečnil večer česko-slovenských doteků – 3. ročník koncertů kapely POHODA5 a Katky Koščové na nádvoří přerovského zámku. Pozvánkový večer na Dny evropského kulturního dědictví.
Křest desky TRAGICOM Dne 25. listopadu 2011 – se podle plánu konal koncert a křest 4. a 5. CD kapely POHODA5 a křest sbírky písničkových textů Ireny Kanovské. V pořadí již 7. pohodový večer a večer česko-slovenských doteků. Kmotrem díla byl Jaroslav Wykrent a dodatečně pak Katarína Koščová. Dvoualbum s názvem TRAGICOM 1,2 byl pro Pohodu natočen ve vlastní režii nahrávacího studia AGEUM a obsahuje akustickou a rockovou verzi nových písní této kapely, celkem 26 písní. Jako obvykle, i tentokrát nechybí účast hostů.
  V průběhu podzimu 2011 poskytlo nahrávací studio AGEUM nahrávací čas pro více zajímavých projektů, např. pro Armádu spásy, natočilo demo pro několik mladých začínajících kapel z Lipníku nad Bečvou, Hranic, Přerova, také singl Sára s Jaroslavem Wykrentem atd. Zvukové studio sponzorsky ozvučilo dětský muzikál Lotrando a Zubejda DDM Atlas Bios, akademii přerovského gymnázia, soutěž Kostelecký slavíček,... připravilo exkurzi žáků v nahrávacím studiu s možností nahrávek hudebních vánočních dárků, objevilo pár mladých talentů a jeden z nich pozvalo na Rockový Helfštýn 2012, další na akce tohoto roku atd.
2010 Kultutní akce
Klubový večer s POHODOU Klubový večer s POHODOU a legendární country kapelou Šediváci, 16. dubna 2010 Klub Teplo Přerov, v programu vystoupili také hosté, např. protagonisté připravovaného muzikálu Ječmínek
Česko-slovenské doteky 2 Zámecký večer pod hvězdami s názvem „Česko-slovenské doteky 2" , POHODA5 (s čs. repertoárem) a její host ze Slovenska: Katka Koščová, nádvoří přerovského zámku – 3. září 2010 od 19:30 hod.
Cílem akce bylo navázání na tradici dobrých sousedských vztahů, přiblížení slovenské kultury i mladší generaci formou a způsobem, kterým rozumí. Akce se zúčastnilo publikum ve věkovém rozmezí 15 až 70 let.
Rockový Helfštýn 2010 Rockový Helfštýn 2010 – velice úspěšné rockové odpoledne na hradě Helfštýn, s podtitulem „Hvězdy svítí nejen v noci", na kterém dostalo možnost vystoupit několik regionálních rockových skupin. Hlavní hvězdou dne byla populární slovenská kapela Horkýže Slíže, která pokřtila první autorské CD mladé přerovské kapely Bústr, zazněly písničky kapely Forum, která oslavila 25. výročí vzniku atd.
Pohoda v divadle Viola a Nosticově paláci Organizační zajištění vystoupení přerovské kapely POHODA5 v divadle VIOLA v Praze, v rámci oslav 10. výročí založení čs. scény v Praze a následně v listopadu vystoupení Pohody v Nosticově paláci v Praze při slavnostním vyhlášení vítězů soutěže Kollárova poviedka 2010
Muzikál Ječmínek – příběh o naději Ve spolupráci se souborem Haná, organizátorem Přerovského folklórního festivalu 2010 se AGEUM, jako partner, spolupodílelo na přípravě a realizaci originálního projektu – prvního přerovského rockového open-air muzikálu Ječmínek – příběh o naději. Premiéra se konala dne 19. 6. 2010 pod hradbami přerovského zámku, na místě, kde se podobná akce ještě nikdy neuskutečnila. AGEUM zajistilo zvukovou techniku pro muzikál i pro další program festivalu. Autorsky a interpretačně se podílelo na realizaci muzikálu (Irena Kanovská - scénář, texty písní, hudba), zajistilo doprovodnou kapelu POHODA5, konkurz na obsazení rolí, nácvik rolí – hudební i hereckou část, zkoušky v prostorách školícího střediska MOTOR expert. V rámci projektu bylo natočeno CD muzikálových písniček (ve vlastní režii, v nahrávacím studiu AGEUM) a zajištěn videozáznam tohoto jedinečného představení (externě dodavatelsky). V souladu s hlavními cíli AGEUM se projektu zúčastnilo více než 30 účinkujících, v hlavních rolích zástupci mnoha regionálních hudebních souborů různých žánrů – folklórem počínaje a hardrockem konče. Projekt byl manifestací sounáležitosti, tolerance, nadšení a obětavosti. Všichni účinkující připravili premiéru muzikálu bez nároku na honorář. Mottem byla naděje, že svět není až tak zlý, jak to na první pohled vypadá a že někdy stačí jenom něco málo pro lepší svět udělat. Pro velký úspěch premiéry se dne 29. 12. 2010 uskutečnila repríza muzikálu v prostorách Městského domu v Přerově, k jejíž zdárnému průběhu přispěl i Olomoucký kraj, statutární město Přerov a další partneři. V září 2011 se pak konala druhá repríza muzikálu na zámku v Chropyni.
2009 Kultutní akce
Klubový společenský večer Klubový společenský večer při svíčkách s hudební skupinou POHODA5 a 1. slovenskou superstar Katkou Koščovou s názvem „Česko-slovenské doteky" – spolupráce se Slovensko-českým klubem Praha
Rockové Velikonoce organizace Rockových velikonoc na náměstí TGM v Přerově (série přerovského rockování)
1. přerovský rockový festival 1. přerovský rockový festival (další přerovské rockování)
POHODA5 na nádvoří přerovského zámku koncert hudební skupiny POHODA5 na nádvoří přerovského zámku – v rámci Dnů evropského kulturního dědictví, ve spolupráci s Muzeem Komenského Přerov
Klubový společenský večer další klubový společenský večer při svíčkách s hudební skupinou POHODA5 a s hostem, cimbálovou muzikou Primáš
TEXT paráda 1. česko-slovenská textařská soutěž TEXT paráda 2009, zúčastnilo se cca 170 autorů z celé České i Slovenské republiky

Akce Leden 2018

poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Nová píseň Anjelská

Jsme na Facebooku !